Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023

1.       Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować na radosne przeżywanie świąt wielkanocnych. Program rekolekcji jest stały. Dziś msze według grafiku niedzielnego.

2.       Dziś na 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali z nauką pasyjną.

3.       Natomiast po mszy św. wieczornej spotkanie dla grupy starszej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4.       W kolejne dni rekolekcji to jest w poniedziałek, wtorek i środę msza św. z nauką dla dorosłych o 7:30 i 17:00. Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych z Nieporętu i z Wólki Radzymińskiej z klas I do 4 o godz. 9:00; natomiast dla klas 5 do 8 o godz. 10:30. Po uczniów ze szkoły w Wólce Radzymińskiej autokar przyjedzie o godz. 8:30, po mszy odwiezie grupę młodszą i zabierze do kościoła grupę starszą zaś po mszy odwiezie uczniów do szkoły. Młodzież i przygotowujący się do bierzmowania będą mieć mszę z nauką o godz. 19:00. Spowiadać będziemy podczas mszy świętych. Tak zorganizujmy swoje zajęcia, by wszyscy wzięli udział w naukach rekolekcyjnych i nie odkładajmy spowiedzi wielkanocnej.

5.       W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i dorosłych na godz. 16:15 i na godz. 19:00 młodzież i osoby powracające później z pracy.

6.       W sobotę pierwszego kwietnia pierwsza sobota miesiąca. Msza w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka od kół różańcowych o godz. 17:00.

7.       W przyszłą niedzielę podczas każdej mszy św. pobłogosławimy palmy. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast na 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8.       Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Nabywając świece wspomagany dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

9.       Przed kościołem panie z parafii Miąse gdzie proboszczem jest ks. Robert Pogorzelski były wikariusz naszej parafii rozprowadzają palmy. Zechciejmy nabywają palmę wesprzeć jedną z najmniejszych parafii w naszej diecezji.

10.   Chociaż nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, prosimy o dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.